معرفی شغل مدیر تبلیغات

معرفی شغل مدیر تبلیغات

در این مطلب سعی داریم به معرفی شغل مدیر تبلیغات بپردازیم. مدیر تبلیغات شخصی است که مسئول معرفی یک برند به طور احسنت به مشتریانش می باشد. در واقع او مسئول گسترش و توسعه کسب و کار و اجرایی نمودن بهترین طرح ها و روش هایی است که با آن، مخاطبانش هر چه بهتر اهدافشان را شناسایی کنند.

یک مدیر تبلیغاتی به صورت حرفه ای طراحی و نظارت بر تیم بازاریابی و فروش داشته و در سازمان های موفق و در زمینه تبلیغات، بازاریاب حرفه ای بوده و قدرت تشخیص زمان و چگونگی روش معرفی یک برند را دارند.

وظایف یک مدیر تبلیغات شامل موارد زیر می باشد:

 • تشخیص هدف برند و مخاطبان
 • توسعه و برنامه ریزی در جهت بلند مدت و کوتاه مدت
 • بررسی بازار و تشخیص موقعیت های خوب جهت تبلیغات
 • معرفی هر چه بهتر برند و بستر سازی فضا های تبلیغاتی
 • به کار گیری تمام توان برای طراحی تبلیغات برای تیم فروش و بازاریابان جهت بیشتر شدن مشتری

معرفی شغل مدیر تبلیغات

تخصص یک مدیر تبلیغاتی:

همانطور که می دانید در حال حاضر، در دانشگاه های کشور، رشته هایی مربوط به تجارت آموزش داده می شود. یک مدیر تبلیغاتی که این شغل را انتخاب کرده است باید در رشته های تجارت و مدیریت بازاریابی تحصیل کرده باشد پس یک مدیر تبلیغاتی باید با این سواد دانشگاهی، در بازار، هدف مشتریان را بشناسد و بهترین روش های رقابتی را در تبلیغات انجام دهد.

در ضمن مهارت در زبان انگلیسی هم یکی از دیگر مهارت های مدیر می باشد چون امروزه به لطف وجود اینترنت می توان یک کسب و کار بین المللی داشته باشیم در واقع سازمان ها و شرکت هایی که در بازار بین المللی هرچند کوچک سهم داشته باشند می توانند موفق باشند. برای بدست آوردن این موفقیت باید از یک مدیر تبلیغاتی که به زبان های خارجی مسلط است استفاده نمود.

در دنیای امروزه تجارت الکترونیک یکی از بهترین بازار های بزرگی است که در رو به روی ما قرار دارد. یک مدیر تبلیغاتی باید بتواند در همه این فضا ها برند و محصول خود را معرفی کند و باعث توسعه آن گردد و این به این معنی است که یک مدیر تبلیغاتی باید قدرت و توانایی کار در همه این فضا ها و مدیریت آن ها را داشته و به مهارت های کامپیوتری مسلط باشد.

البته با توجه به گفته های بالا نه تنها این شغل نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارد ولی بعضی از تجربه ها را یک مدیر تبلیغاتی باید به طور خودآموز کسب نماید به طور مثال :

 • تشخیص بازار هدف و توانایی ارتباط با مشتریان
 • رهبری و مدیریت افرادی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات مشغول اند
 • مذاکره در حوزه تبلیغات و تعامل با شرکت های تبلیغاتی
 • هدایت همه زمینه ها و فضا های واقعی و مجازی تبلیغات
 • درک نیاز ها و سلیقه مشتریان
 • قدرت سخنرانی و انتقال اطلاعات
 • تشخیص ایرادها و مشکلات موجود که باعث اختلال در مسیر فروش و بازاریابی و تبلیغات می شوند

مدیر تبلیغاتی به چه اندازه درآمد کسب می کند؟

بیشتر سازمان ها به این خاطر مدیر تبلیغاتی جذب می کنند که میزان فروش و سود خود را بیشتر کنند پس کسی که در سمت مدیریت تبلیغات در آن سازمان و شرکت فعالیت دارد هر چقدر بیشتر برند سازی انجام دهد، مزایا و حقوق بیشتری دریافت می کند.

می توان اینگونه گفت که شما فرض کنید صاحب مغازه هستید و دو نفر شاگرد دارید که برای شما کار می کنند یکی پشت دخل پول را از مشتری دریافت و جنس را به مشتری تحویل می دهد و نفر دوم در فروشگاه قدم می زند و با مشتری در ارتباط است و نیاز های آن ها را تشخیص داده و محصولات متنوعی را به آن ها معرفی می کند پس تشخیص داده می شود که شاگرد دوم فروش بیشتری نسبت به نفر اول دارد.

بنابراین شما با توجه به این گفته به کدام یک حقوق بیشتری می دهید؟

پس مدیر تبلیغات هم مانند شاگرد دوم اقدام می کند. در شرکت های بزرگ هم از مدیران تبلیغات حرفه ای استفاده می شود  و بهترین حقوق را برای آن ها در نظر می گیرند و شرکت های کوچک با توجه به بودجه خود از مدیران معمولی استفاده و حقوق متوسطی به آن ها پرداخت می کند ولی با همه این حرف ها، درآمد های خوب در سازمان ها و    شرکت ها مربوط به مدیران تبلیغاتی می باشد و با توجه به سابقه کار، مدرک تحصیلی و مهارت، میزان درآمد آن ها تعیین می شود.

معرفی شغل مدیر تبلیغات

چه مشاغلی به مدیر تبلیغاتی نیازمندند؟

می توان گفت همه مشاغلی که احتیاج به فروش خدمات و محصولات خود دارند، به مدیر تبلیغاتی نیاز دارند. وجود یک مدیر در شرکت و یا سازمان باعث سازماندهی تبلیغات و برند سازی می شود.

بدون مدیر تبلیغاتی امکان دارد شما در سال تبلیغاتی انجام دهید که با کسب و کار شما متناسب نباشد و به همین دلیل بازدهی بهتر و خوب نداشته باشید یک مدیر تبلیغاتی به شما کمک می کند که تبلیغات در زمان مناسب و به درستی صورت گیرد.

همه سازمان ها و شرکت های بزرگ برای برنامه ریزی دقیق از یک شخص قدرتمند و کاردان در سمت مدیریت تبلیغات استفاده می کنند. باید اینطور گفت که یک مدیر تبلیغاتی به خوبی هدفش را می شناسد و می داند در چه زمان و به چه صورت تبلیغات نماید.

 

 

به این مقاله امتیاز دهید post
دیدگاه‌ها ۰
خرید به قیمت سال قبل
روز:
ساعت:
دقیقه: