چگونه پروژه حسابداری بگیرم؟

چگونه پروژه حسابداری بگیرم؟

شاید به این سوال در حرفه حسابداری برخورد کرده باشید که چگونه پروژه حسابداری بگیرم؟ ویا چه شرکت هایی به حسابدار نیاز دارند؟ در پاسخ به این سوالات می توان گفت که تمامی مدیران شرکت ها، موسسات، فروشگاه ها و واحدهای تجاری به حسابدار نیاز دارند. اما سوالی که وجود دارد این است که چرا افراد خاص یا شرکت های محدود، پروژه های چندین شرکت را در اختیار گرفته اند و در این میان تعداد زیادی از افراد مستعد هنوز حتی یک پروژه را جذب نکرده اند؟ بنابراین در این مقاله سعی داریم با معرفی روش های جذب کار به شما در گرفتن پروژه حسابداری بیشتر کمک کنیم.

معرفی کار یا پروژه حسابداری

کار حسابداری مجموعه ای از پروژه های کوچک و موقت است که معمولاً در مواقع حساس، بازار بسیار خوبی دارند.

کار حسابداری را می توان نقطه شروع پروژه های بزرگتر و بهانه ای برای ایجاد روابط نزدیک دانست. پس باید خیلی باهوش باشید تا در اولین قدم به یک شغل حسابداری خوب دست پیدا کنید. افرادی که در کار حسابداری پیشرفت کرده اند، همیشه در این 3 عمل تسلط کافی دارند:

 1. آنها به درستی عمل می کنند
 2. درست انتخاب می کنند
 3. درست پیشنهاد می کنند

چگونه پروژه حسابداری بگیرم؟

علت عدم توانایی در گرفتن پروژه حسابداری چیست؟

عدم شناسایی نوع بازار معمولا بزرگترین دلیل عدم توانایی در جذب پروژه است. افراد فعال مالی بیشتر صاحبان شرکت های خدمات مالی
و حسابداری و همچنین حسابداران چند وظیفه ای هستند. دوستان عزیزی که به طور گسترده گرایش های مختلف بازار کار حسابداری را پوشش می دهند.
تکنیک امروزی شامل آن دسته از دوستانی می شود که به دنبال افزایش درآمد و جذب مشتری و بازاریابی گسترده در فروش خدمات تخصصی خود هستند.

برنامه ریزی و اقدامات لازم برای برای حضور قوی

 1. مذاکره با یکی از حسابداران فعال در این زمینه در شهرستان یا منطقه ای خارج از منطقه مورد نظر شما
 2. حضور 3 ماهه (پاره وقت) در یکی از عمده فروشان تاریخ به منظور کسب اطلاعات در مورد کسب و کار مورد نظر
 3. اجرای خدمات بسیار ارزان به جای خدمات مالی و مالیاتی رایگان یکی از واحدها پس از کسب تجربه لازم
 4. به یکی از حسابرسان فروشگاه در ادارات مالیاتی مراجعه کنید و پرسشنامه مالیاتی را تکمیل کنید.
 5. تبلیغات اختصاصی  (طراحی و پخش بروشور اختصاصی)

تخصص خود را به روز و مکانیزه کنید

شما یک حسابدار هستید و تخصص دارید، اما باید در نظر داشته باشید که آیا این دانش می تواند پاسخگوی نیازهای کارفرمایی باشد که با مشکلات مالیاتی دست و پنجه نرم می کند؟ درست مثل یک پزشک عمومی که بعد از چندین سال تحصیل پست عمومی می شود و اگر افراد بیماری خاصی دارند باید به متخصص داخلی یا همان بیماری مراجعه کنند.

اگر به فکر درآمدزایی بیشتر و در حسابداری  هستید، باید ببینید که متخصص شده اید یا کارشناس معمولی. به طور مثال آیا برای فردی که توسط مالیات بر ارزش افزوده جریمه شده است و قبل از حل اختلاف نیاز به مشاوره دارد می توانید کاری انجام دهید؟

یا در پایان سال که بازار عیب یابی داغ است می توانید در بستن حساب ها در حسابداری و تهیه صورت های مالی شرکت ها کمک کنید؟ نوشتن کتاب و بالاتر از همه بازار کار حسابداری، آیا می توانید در این زمینه ها پاسخگو باشید؟

بنابراین با کسب مهارت های بیشتر و گذراندن دوره های آموزش حسابداری ویژه و کاربردی شانس گرفتن پروژه حسابداری بیشتر را نصیب خود کنید.

ارائه خدمات رایگان حسابداری

شاید خیلی از شما تاثیر و کاربرد کلمه رایگان را ندانید یا خودتان به عنوان مشتری از این کلمه راضی نباشید. بله، ممکن است من و شما ذهنیت خوبی از بازاریابی کلمات و عبارات رایگان نداشته باشیم یا با استفاده از آن در تبلیغات به نتایج خیلی خوبی نرسیدیم.

اما حقیقت چیز دیگری را نشان می دهد و آن نحوه استفاده از روش های اجرای این کلمه است. یعنی چگونه و تحت چه شرایطی و با چه هدفی از خدمات و حتی مشاوره رایگان بهره مند می شوید. امروز بیشتر در مورد جذب کار حسابداری صحبت می کنیم.

فرض ما بر این است که شما مدیر یک شرکت مالی یا مدیر مالی چندین شرکت و گروه کوچک و بزرگ هستید. در مرحله بعد قصد دارید

تعداد مشتریان و شرکت خود را افزایش دهید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

پاسخ صحیح به این سوالات می تواند در جذب کار حسابداری موثر باشد و شما را در بازاریابی حسابداری برتر کند:

 • دقیقا چه بخشی از خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهید؟
 • مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟ مثلا پیمانکار یا تاجر؟
 • چقدر برای تبلیغات رایگان پرداخت می کنید؟
 • بازخورد تبلیغات رایگان کجا منعکس می شود؟
 • در صورت تاثیر مثبت تبلیغات چه برنامه ای دارید؟
 • به خدمات رقبای خود نگاه کنید؟

برای کار یا پروژه حسابداری خود لیست تهیه کنید

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید مشخص کردن نوع خدمات است و می تواند اولین قدم برای بهره وری بیشتر در نحوه جذب مشتری باشد.
به عنوان مثال شما به عنوان صاحب یک شرکت معروف یا معمولی حتی به عنوان فردی که در بازار کار حسابداری سیار هستید باید لیستی از خدمات خود داشته باشید تا بتوانید پیشنهاد و نظر خود را در برخورد با مشتریان پیش ببرید.رعایت این نکته بسیار مهم و ضروری است. به عنوان مثال، با توجه به قرارداد یا توضیحاتی که به کاربران خود می دهید، می توانید خدمات خود را به صورت زیر طبقه بندی کنید:

 • بخش اول صاحبان مشاغل کوچک یا فروشگاه های کوچکتر است.
 • قسمت دوم باید صاحبان بانکداران، عمده فروشان و فروشگاه های بزرگ با شعبه باشند.
 • قسمت سوم باید شرکت های منحل شده و تازه تاسیس باشند.

بهترین فرصت های شغلی برای گرفتن پروژه حسابداری

بکرترین بازار کار، بازار حسابداری بازرگانی است که نمونه های آن در زمینه مشاغلی مانند فروشگاه ها، شرکت های نسبتا کوچک، وکلا، پزشکان، مدارس و کلیه واحدهای تجاری در زمینه لوازم خانگی، توزیع مواد غذایی و دارویی، لباس، ماشین، املاک و غیره می باشند. نرم افزار های زیادی برای حسابداری بازرگانی وجود دارد که به صورت حرفه ای عمل می کنند. یکی از این نرم افزار ها، نرم افزار حسابداری بازرگانی سپیدار است که می توان از آن استفاده کرد.

گرفتن پروژه حسابداری

راه های پیشبرد در آموزش حسابداری

 • داشتن اراده و ناامید نشدن در انجام کار

پیشنهاد می کنم به جای شنیدن جملاتی مثل بازار اشباع شده، همه جا مهمانی بازی می شود و معرفی می شود، من سابقه کار ندارم، تعداد فارغ التحصیلان در هر سال افزایش یافته است، باید تمام عزم خود را برای برنامه ریزی و تشکیل یک تیم منسجم جذب کنید.

با چالش های یک واحد شغلی هدف مواجه شوید و با اطلاعات بسیار خوب وارد این واحد شوید و حساب بانکی خود را بدون هیچ قید و شرط یا معرفی خدمات مالی و مالیاتی پر کنید!

 • بهینه سازی و مدیریت زمان

سرمایه یک حسابدار، زمانی است که در اختیار دارد و هر چه بیشتر بتواند وقت خود را صرف کسب آموزش های عملی کند،

این سرمایه ارزشمندتر می شود و در نهایت وقت شما به سرمایه ای گرانبها تبدیل می شود و به راحتی می توانید وارد یکی از پردرآمدترین مشاغل شوید.

تبدیل شدن به جهان شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا سودآورترین؟

حسابداری یک شغل حرفه ای است، بنابراین هرکسی که آموخته های نظری خود را با دانش عملی در این زمینه ادغام کند،

حسابدار حرفه ای محسوب می شود، معمولا شرکت ها به دنبال حسابداران حرفه ای هستند و مبلغ قابل توجهی برای آن پرداخت می کنند، با توجه به این نکته مهم، اگر زمان بیشتری را صرف کنید.

در آموزش حسابداری ویژه بازار‌کار، در انجام کلیه عملیات حسابداری مهارت کسب خواهید کرد و طبیعتاً درآمد بیشتری کسب خواهید کرد زیرا در انجام کاری مهارت دارید که دیگران نمی توانند انجام دهند.

 • مشاوره از افراد ماهر

اکثر دوستان و همکاران حسابداران از مشاوره غافل هستند، شاید عوامل زیادی وجود داشته باشد، اما یکی از مهمترین آنها این است که احساس می کنند آموخته های خود برای انجام امور مالی و حسابداری کافی است و دیگر نیازی به مشاوره ندارند.

مشاوره در هر زمینه کاری به خصوص در زمینه حسابداری ضروری است، گاهی اوقات هنگام انجام حسابداری مسائلی پیش می آید که تا آن لحظه با آن مواجه نشده ایم و برای رفع آنها نیاز به مشاوره داریم.

 • رسانه های استخدام را نادیده نگیرید

اولین کاری که برای گرفتن پروژه حسابداری بیشتر باید انجام دهید این است که از آخرین اخبار و آگهی های استخدامی خود مطلع شوید.
خواندن آگهی های استخدام روزانه در روزنامه های مختلف، عضویت در کانال های استخدام تلگرام و همچنین عضویت در شبکه های اجتماعی مرتبط با حسابداری می تواند گامی موثر در یافتن پروژه های مورد نظر شما باشد.
همچنین می توانید در وب سایت های مرتبط با آموزش حسابداری مانند حساب بین عضو شوید تا اخبار روزانه در قالب خبرنامه به ایمیل شما ارسال شود. باید در نظر داشته باشید که هرچه ارتباطات تجاری خود را بیشتر کنید، احتمال اینکه به عنوان یک حسابدار به
سایر مشاغل معرفی شوید بیشتر می شود. البته این مقدمه مستلزم این است که کار خود را به موقع و به بهترین نحو انجام دهید.

 • مهارت های نرم افزاری خود را بهبود بخشید

اگر به دنبال پروژه های کاری بیشتر هستید، بهتر است مهارت های نرم افزاری خود را تقویت کنید و در چند نرم افزار رایج حسابداری مانند نرم افزار سپیدار و نرم افزار راهکاران مهارت بیشتری کسب کنید.

این نرم افزار ها، برای حسابداری لازم و ضروری است و اکثریت افرادی که قصد آموزش حسابداری را دارند از این نرم افزار استفاده می کنند. بسیاری از شرکت های حسابداری مانند حساب بین با ارائه خدمات آموزش اصول حسابداری و یا آموزش نرم افزارهای کاربردی حسابداری توانستند از رقبای خود پیشی بگیرند.

سخن آخر

ممکن است به ذهنتان خطور کند که مزیت کارفرماها نسبت به کارمندان این است که آنها صاحب سرمایه هستند. اما در مورد حسابداری این ذهنیت درست نیست! حسابداران موفق، این رازها را به خوبی می دانند، به همین دلیل در کار خود بسیار موفق هستند.
در این مقاله به رمز و راز های چگونگی گرفتن پروژه های حسابداری پرداخته ایم.

در واقع روش هایی وجود دارد که به طور حتم حسابداران ماهر و فعال در امور خود به کار بسته اند. با مطالعه در این مقاله، راه کارهای کاربردی در جذب و گرفتن پروژه حسابداری را فرا خواهید گرفت. شرکت حسابداری در تهران، با برگزاری دوره آموزش حسابداری عملی، خدمات ورود به بازار کار را برای علاقه مندان به آموزش حسابداری پدید می آورد.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۰