بهترین نرم افزار حسابداری برای شرکت های خدماتی کدام است؟

بهترین نرم افزار حسابداری برای شرکت های خدماتی کدام است؟

اکثر مشاغلی که خدماتی را ارائه می دهند، برای مدیریت امور مالی خود به نرم افزار های حسابداری خدماتی نیاز دارند. مدیران شرکت های خدماتی باید از بهترین نرم افزار خدماتی برای تعیین اهداف و برنامه ریزی شرکت خود استفاده نمایند. نرم افزار حسابداری خدماتی، می تواند گزارش های کاملی را در سریع ترین زمان ممکنه در اختیار هیئت مدیره شرکت قرار دهد. استفاده از نرم افزارهای خدماتی باعث می شود تا اجرای فرآیندهای سازمانی و دریافت اطلاعات صحیح و دقیق را در کمترین زمان ممکنه انجام دهد و خطای انسانی به حداقل برساند. در این مقاله قصد داریم بهترین نرم افزارهای حسابداری مورد استفاده در شرکت های خدماتی را به شما معرفی کنیم.

حسابداری در شرکت های خدماتی

می دانیم که شرکت های خدماتی گروه هایی هستند که نتایج آنها نامشهود است و در قالب یک محصول ارائه نمی شود. به عنوان مثال آموزشگاه های موسیقی، تعمیرگاه های معتبر، شرکت های حسابداری، مجتمع های انبارداری، شرکت های جابجایی و هزاران نمونه دیگر، اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که بدون ارائه کالای فیزیکی به فعالیت اقتصادی می پردازند، پس بی دلیل نیست. این گروه ها برای معرفی خود به مردم یا مشتریان بالقوه خود دشوارتر از گروه های تجاری هستند.

همانطور که می دانید، بسیاری از کسب و کارها برای رعایت و گزارش مالیاتی و همچنین وام و روابط بانکی نیاز به حسابداری دارند. امروزه محاسبات مالی و ثبت سوابق مالی کلیه شرکت ها با استفاده از نرم افزار حسابداری انجام می شود. این امر حسابداری را بسیار ساده‌تر، سریع‌تر و اساسی‌تر می‌کند.

فروش و ارائه خدمات به مشتریان از جمله رویدادهای مهم در هر شرکت خدماتی است. شرکت های خدماتی ممکن است کالایی را به مشتریان عرضه کنند و یا از کالاهایی استفاده کنند که با صدور فاکتور فروش ترکیبی برای کالاها و خدمات در سیستم های نرم افزاری خدمات مورد نیاز است.

در بسیاری از موارد شرکت های خدماتی بدون نیاز به مواد اولیه و تنها با صرف هزینه برای خرید و تهیه تجهیزات مورد نیاز نیروهای خدماتی و کسب سود خود اقدام به ارائه خدمات کرده اند.

نحوه انجام حسابداری شرکت های خدماتی

شرکت های خدماتی  واحدهایی هستند که خدماتی را به مشتریان ارائه می دهند و معمولاً برای ارائه خدمات هزینه ای دریافت می کنند. شرکت های خدماتی بدون مواد اولیه و با صرف هزینه برای خرید تجهیزات خدماتی مورد نیاز و کسب درآمد و سود به ارائه خدمات می پردازند.

فعالیت های حسابداری در شرکت های خدماتی تنها محدود به کسب درآمد یا صرف پول نیست، بلکه شامل مواردی مانند خرید دارایی، ایجاد بدهی یا افزایش سرمایه می شود و برای مدیریت حساب ها نیاز به نرم افزار حسابداری جامع و دقیق دارد.

دوره حسابداری برای سازمان های خدماتی

چرخه حسابداری مجموعه‌ای از عملیات حسابداری در طول یک دوره مالی است که در مراحل متوالی و منظم صورت می‌گیرد و در دوره‌های مالی بعدی نیز به همین ترتیب تکرار می‌شود. نتیجه این امر تهیه صورت مالی شرکت خواهد بود.

چرخه حسابداری شرکت ها به ترتیب زیر در هر دوره مالی تکرار می شود:

 1. جمع آوری و تحلیل داده ها
 2. ثبت معاملات در دفاتر روزنامه
 3. انتقال اقلام به دفتر کل
 4. تهیه تراز آزمایشی
 5. تهیه اوراق کار
 6. تهیه صورتهای مالی
 7. تصحیح حساب های دفتر کل
 8. حساب های موقت را ببندید
 9. تهیه تراز آزمایشی نهایی

چرخه حسابداری در طول دوره مالی شامل مراحل جمع آوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات، ثبت معاملات در مجلات و انتقال اقلام به دفاتر کل است. در پایان هر ماه تراز آزمایشی تهیه می شود و در پایان سال مالی مراحل 6 تا 10 یعنی تهیه اوراق کاری، تهیه صورت های مالی، تصحیح حساب های دفتر کل، بسته شدن حساب های موقت. و تهیه تراز آزمایشی نهایی انجام می شود.

لزوم استفاده ازنرم افزار حسابداری خدماتی

یکی از اهداف اصلی کسب و کارهای خدماتی ارائه صحیح خدمات می باشد، به همین دلیل کارمزد خدمات را می توان به صورت کامل یا اقساطی دریافت کرد. گاهی اوقات ممکن است معاملات به صورت نقدی یا تعهدی و اقساطی ثبت شود. به این معنی که در زمان ارائه سرویس بعدی، رزرو شده و وجوه مربوطه در دوره های بعدی دریافت می شود، این تراکنش ها به صورت جداگانه و دقیق در نرم افزار حسابداری خدمات ثبت و طبقه بندی می شوند.

بررسی بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی از شرکت های مطرح و معروف ایرانی و معرفی بهترین نرم افزارهای رایگان و معروف حسابداری تجاری در این مقاله به مدیران این بخش کمک خواهد کرد.

به طور کلی علاوه بر مدیران شرکت های بزرگ و صاحب نام، مدیران شرکت های کوچک و متوسط ​​نیز مشتاق راه اندازی و خرید نرم افزار حسابداری حرفه ای و کارآمد هستند که موضوع حساس و حیاتی تامین سلامت مالی شرکت خود را به برندهای مطرح و معتبر کشور بسپارند.

در سایت حساب بین ما سعی کرده ایم بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی را از شرکت های معروف ایرانی در اختیار شما قرار دهیم و به بررسی آنها بپردازیم.

نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار

یکی از تولیدات شرکت راهکاران، نرم افزار سپیدار است. شرکت سپیدار 5 بسته نرم افزاری شامل نرم افزار حسابداری بازرگانی سپیدار، نرم افزارحسابداری تولیدی سپیدار، نرم افزار حسابداری پیمانکاری سپیدار، نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار و نرم افزار حسابداری پخش مویرگی سپیدار نیز می باشد. تمامی این نرم افزارها از سپیدار سبب شده است که نیازهای مالی شرکت ها را به طور کامل برطرف گردد.

بسته خدمات پیش فرض نرم افزار سپیدار شامل ماژول های حسابداری، دریافت و پرداخت و فروش خدمات می باشد. این ماژول ها برای شرکت هایی که فعالیتشان ارائه خدمات است کافی است و اگر شرکتی حجم کاری بیشتری داشته باشد یا صنعت خاصی داشته باشد می تواند از سیستم های دیگر استفاده کند. و زیرسیستم ها را نیز ارائه دهد.

یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری خدماتی، نرم افزار سپیدارمی باشد که محصول شرکت همکاران سیستم است. این نرم افزار به راحتی امکان ثبت اطلاعات مالی و کنترل میزان ورودی و خروجی وجوه نقد، گزارشات دقیق در رابطه با کلیه عملیات مربوطه را دارد. چک های ورودی و خروجی را در اختیار شما قرار می دهد و با ارائه گزارش های مربوط به فروش خدمات، اطلاعات مالی منسجم و به موقع را ارائه می دهد. این بسته نرم افزاری شامل حسابداری، دریافت پرداخت، فروش خدمات، دارای شرکت های خدمات ثابت، پاسخگو می باشد.

بسته نرم افزاری خدمات سپیدار این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی اطلاعات مالی را ثبت کنید، جریان نقدینگی را کنترل کنید و از کلیه تراکنش های مربوط به چک های دریافتی و پرداختی گزارش دقیق تهیه کنید. همچنین با ارائه گزارش های مربوط به فروش خدمات، اطلاعات مالی منسجم و به روزی را برای شما به ارمغان می آورد.

چرا نرم افزار حسابداری خدماتی سپیدار ؟

در این قسمت  به اختصار به ویژگی های سرویس نرم افزار سپیدار می پردازیم

 • تعیین نوع فروش برای خدمات مختلف؛ مدیریت فروش خدمات
 • تعریف خدمات مختلف و اعمال سیاست های قیمت گذاری و تخفیف
 • تهیه فاکتور طرف مقابل در زمان واقعی. ارتباط شفاف با مشتریان
 • تعیین مدل های مختلف کمیسیون; تعریف رابط و محاسبه خودکار کمیسیون بر اساس تسویه یا عدم تسویه فاکتور
 • ثبت عملیات مربوط به چک های دریافتی و پرداختی؛ تمام دریافت ها و پرداخت ها را مدیریت کنید
 • تهیه خودکار صورت مغایرت بانکی؛ صرفه جویی در زمان، جلوگیری از دوباره کاری و اشتباهات کاربر
 • استفاده از انواع گزارشات مدیریتی اعم از ترازنامه، سود و زیان، گردش وجوه نقد و…
 • امکان تعریف مرکز هزینه و تخصیص درآمد و هزینه به مرکز هزینه

بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی

نرم افزار حسابداری خدماتی راهکاران

محصولات این شرکت در گذشته به عنوان همکاران شناخته می شدند و نرم افزار راهکاران از نسخه های جدید نرم افزار جامع سازمانی مبتنی بر وب هستند. محصولات نرم افزاری همکاران سیستم، متناسب با نیازهای کسب و کارها طراحی شده و طیف وسیعی از کسب و کارها مانند شرکت ها و سازمان های بزرگ گرفته تا کسب و کارهای کوچک را پوشش می دهد. همچنین همکاران، سامانه راهکارهای ویژه ای را برای فرآیندهای شرکت ها و سازمان های بخش دولتی ارائه کرده است.

مهمترین ویژگی های نرم افزار حسابداری راهکاران :

 • محاسبه هزینه برون سپاری (پیمانکاری) خدمات تولید
 • محاسبه قیمت تمام شده به روش استاندارد
 • صدور اسناد حسابداری استاندارد و واقعی
 • فراخوانی تمام اطلاعات مورد نیاز از ماژول های دیگر
 • کنترل مصرف مواد بر اساس روش های ساخت (BOM) و محاسبه محصول بر اساس روش های ساخت
 • انجام محاسبات جداگانه تسهیم هزینه، واحدهای تولیدی معادل، محاسبه بهای تمام شده کالا و خدمات
 • محاسبه نرخ کاردکس و قیمت گذاری کالاهای تولیدی در دوره مالی
 • بهای تمام شده محصولات مشترک و فرعی
 • محاسبه بهای تمام شده خدمات تولید برون سپاری (پیمانکاری)
 • محاسبه قیمت تمام شده گروه محصول
 • از جمله بازیافت زباله در محاسبه قیمت تمام شده
 • از جمله کار مجدد در محاسبه هزینه
 • انطباق با سیستم کنترل کیفیت

نرم افزار حسابداری خدماتی دشت

برنامه دشت یک سیستم نرم افزاری برای حسابداری و مدیریت موجودی در زمینه های مختلف می باشد. این برنامه امکانات پیشرفته ای را با کاربری ساده برای افزایش سرعت عملیات، کاهش خطاهای انسانی و محاسبه دقیق سود و زیان فروشگاه ها و شرکت های خدماتی ارائه می دهد.

در زیر به شرح برخی از مهم ترین ویژگی های دشت می پردازیم:

 • امکان اتصال به کارتخوان آنلاین
 • ثبت خودکار اسناد حسابداری، کاهش زمان تکمیل فرآیند و افزایش بهره وری.
 • از یک سال کامل پشتیبانی رایگان نرم افزار پس از خرید توسط کارشناسان و امکان تمدید آن لذت ببرید
 • امکان استفاده از دشت به صورت شبکه
 • امکان استفاده از چندین نسخه در یک شبکه کامپیوتری
 • امکان گزارش عملکرد پیشرفته
 •  ارائه اطلاعات به صورت فایل اکسل
 • امکان استفاده از جستجوی پیشرفته برای نوشتن و صدور فاکتور
 • امکان ثبت درصد تخفیف و ارزش فاکتور یا به صورت جداگانه برای محصول
 • قابلیت توزین آنلاین با پوشش عملیاتی سطح شبکه
 • برای هر فاکتور برگشتی یک پیامک ارسالی به مدیر فروشگاه

بهترین نرم افزار حسابداری خدماتی

کلام آخر

ثبت و طبقه بندی تراکنش های مالی در شرکت های خدماتی ضروری است و نرم افزار های حسابداری خدماتی در این امر به صاحبان این شرکت ها کمک بسیار زیادی می کند. یک شرکت یا سازمان خدماتی، دارای کارکنانی است که برای محاسبه حقوق کارکنان، خرید و فروش شرکت، قبوض و کلیه عملیات حسابداری، به یک سیستم حسابداری جامع نیاز دارد.

بنابراین در این مقاله به لزوم استفاده از نرم افزارهای حسابداری خدماتی و معرفی بهترین و کاربردی ترین آن ها توسط شرکت های خدماتی اشاره کرده ایم و با شرح کاربرد هرکدام از این نرم افزارها، به شما کمک کرده ایم تا یک نرم افزار حسابداری خوب را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

4/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۰
خرید به قیمت سال قبل
روز:
ساعت:
دقیقه: