آموزش حسابداری در منزل

آموزش حسابداری در منزل

آموزش حسابداری در منزل می تواند سکوی پرش شما به سمت موفقیت باشد. همانطورکه می دانید امروزه اکثر شرکت ها و سازمان ها برای بررسی امور مالی خود به دنبال یک حسابدار حرفه ای می گردند و این موضوع نیاز کسب و کارها به حسابدار را نشان می دهد؛ از همین رو نگران آینده شغلی خود نباشید، چراکه اگر در حسابداری به مهارت بالا برسید می توانید درآمد خوبی داشته باشید. حال اگر برایتان سوال پیش آمده که چگونه حسابداری را یاد بگیریم در ادامه همراه ما باشید.

علم حسابداری چیست؟

پیش از آنکه یاد بگیریم چگونه حسابداری را شروع کنیم، باید یک آگاهی کلی از بابت این علم بدست آورید. حسابداری در حقیقت یک زبان تخصصی است که با یادگیری آن می توانید عملیات مالی مختلف اعم از محاسبه حقوق کارمندان، محسابه سود و زیان شرکت، بررسی ورودی و خروجی و … را انجام دهید. در گذشته این کارها و محاسبات به صورت دستی انجام می‌شد و خطاهای انسانی بسیاری رخ می داد. در ادامه با پیشرفت هایی که صورت گرفت نرم افزارهای حسابداری پا به عرصه گذاشتند و کار را برای حسابداران راحت کردند؛ به طوری که افراد می توانند در مدت زمانی کوتاه محاسبات مالی بیشتری را با احتمال خطای کمتری انجام دهند. البته اگر به حسابداری و حسابدار شدن علاقه دارید، باید بدانید که یک حسابدار ماهر باید مهارت های لازم را داشته باشد تا بتواند در این زمینه به موفقیت برسد که این مهارت ها عبارتند از:

  • اولین مهارتی که یک حسابدار حرفه ای باید داشته باشد، آشنایی با قوانین حسابداری و قوانین کار است.
  • حسابدار باید توانایی تجزیه و تحلیل اسناد و گزارش های مختلف را داشته باشد.
  • حسابدار باید از میان انواع مختلف نرم افزار حسابداری، کار با بهترین ها را بلد باشد تا بتواند گزارش های لازم را تهیه کند.
  • فرد حسابدار باید در بازه زمانی مشخص حقوق و مالیات کارکنان را محاسبه کند و گزارش نهایی را در اختیار بخش مربوطه قرار دهد.
  • مهارت کار با کامپیوتر و اینترنت نیز برای یک حسابدار اهمیت دارد.
  • فن بیان بالا و قدرت رسیدگی به مسائل نیز در حسابداران اهمیت دارد، زیرا باید مسائل و چالش های مختلف بسیاری را پشت سر بگذارند.

حال شاید برایتان سوال پیش آید که اگر این مهارت ها را نداشته باشید، امکان کار کردن در این حوزه را دارید یا خیر؟! در پاسخ به این سوال باید گفت اکثر این مهارت ها اکتسابی هستند و شما درصورتی که دوره آموزش حسابداری را شروع کنید به مرور این مهارت ها را پیدا خواهید کرد.

آموزش حسابداری در منزل

چگونه آموزش حسابداری در منزل را شروع کنیم؟

اگر قصد دارید آموزش حسابداری در منزل را شروع کنید، باید بدانید که برای آموزش راه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که برای مثال می توان به استفاده از ویدیوها، استفاده از کتاب های حسابداری، صفحات مجازی آموزش و … اشاره کرد. تمام این روش ها می توانند برای آموزش حسابداری مناسب باشند، اما باید گفت که نمی توانند صفر تا صد مسائل را به شما آموزش دهند. البته باید گفت روش دیگری نیز برای شروع یادگیری حسابداری در منزل وجود دارد که آن استفاده از دوره های آموزشی است. شرکت حسابداری حساب بین یکی از مجموعه هایی به شمار می آید که دوره های مختلفی از آموزش را برای علاقه‌مندان آماده کرده و در دوره های آموزشی به صفر تا صد مسائل پرداخته است.

البته باید گفت این دوره های آموزشی حسابداری علاوه بر آنکه از کیفیت بالایی برخوردار هستند، پشتیبانی قوی نیز دارند؛ بنابراین اگر در زمان استفاده از دوره ها متوجه یک بخش نشدید یا سوالی برای شما پیش آمد، می توانید مشکل را با تیم پشتیبانی درمیان بگذارید. از جمله دوره هایی که حساب بین برای شما آماده کرده است می توان به دوره آموزش اصول حسابداری، آموزش حسابداری ویژه بازارکار، آموزش نرم افزار سپیدار و راهکاران اشاره کرد. دقت داشته باشید که تهیه و استفاده از این دوره ها شما را به مهارت لازم در حسابداری می رساند و شما می توانید به راحتی به بازار کار وارد شوید. پیشنهاد ما به شما این است که مقاله « چگونه وارد بازار کار حسابداری شویم؟ » را نیز مطالعه کنید تا شناخت بهتری نسبت به بازار کار این رشته پیدا کنید و بتوانید تصمیم نهایی خود بابت آموزش حسابداری در منزل را بگیرید.

قبل از آموزش حسابداری در منزل به این نکات توجه کنید

پیش از آنکه دوره های آموزشی حسابداری را شروع کنید، توصیه می شود به برخی موارد توجه داشته باشید که این موارد عبارتند از:

  • درک مفاهیم حسابداری

حسابداری یک فعالیت متمرکز بر آمار و ارقام به شمار می آید، اما برای آنکه بتوانید فعالیت حرفه ای داشته باشید باید با مفاهیم و تعاریف اولیه مربوط به آن نیز آشنا باشید. از همین رو پیشنهاد ما به شما این است که کتاب و منابع مختلف که در رابطه با این موضوعات هستند را مطالعه کنید تا به درک بهتری از مقوله های مالی و حسابداری برسید.

  • یادگیری کار کردن با اکسل

یک حسابدار برای آنکه بتواند تحلیل گزارش ها را به بهترین شکل انجام دهد، به کار کردن با اکسل نیاز دارد. بنابراین اگر قصد شروع آموزش حسابداری در منزل را دارید و کار با اکسل را چندان بلد نیستید، توصیه می شود  حتما کار با این برنامه را یاد بگیرید تا هنگام مشاهده دوره آموزشی توضیحات را بهتر درک کنید.

  • آشنایی با نرم افزارهای حسابداری

یک حسابدار برای آنکه بتواند عملیات حسابداری را به بهترین شکل انجام دهد، باید با بهترین نرم افزارهای حسابداری که امروزه در دسترس هستند آشنایی اولیه را پیدا کند. نرم افزار راهکاران و سپیدار دوتا از بهترین و کامل ترین نرم افزارها هستند که یک حسابدار باید ترجیحا کار با آن ها را بلد باشد. حساب بین علاوه بر آنکه دوره های آموزشی را در اختیار شما قرار می دهد، آموزش استفاده از این نرم افزارها را دارد که توصیه می شود از آن ها نیز استفاده کنید تا بتوانید در مدت زمانی کوتاه به یک حسابدار حرفه ای و کاربلد تبدیل شوید.

آیا می توان پس از آموزش حسابداری در منزل به بازار کار وارد شد؟

یکی از نگرانی های افرادی که به آموزش حسابداری در منزل فکر می کنند این است که آیا می توانند پس از آموزش به بازار کار وارد شوند یا خیر؟! برای رسیدن به پاسخ سوالتان کافیست نگاهی به آگهی های استخدام بیندازید تا متوجه شوید که نیاز به حسابدار در شهرها تا چه میزان بالا است. البته این بدان معنا نیست که هر حسابدار در پیدا کردن کار موفق است، زیرا این موضوع به شخص خود شما بستگی دارد و باید پشتکار لازم را داشته باشید. البته مجموعه حساب بین در مسیر رسیدن به موفقیت همراه شما است و کمک می کند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان به جایگاهی که می خواهید برسید.

کلام آخر

اگر به دنبال مهارتی هستید که بتوانید با آن به بازار کار وارد شوید و به درآمد خوب برسید، پیشنهاد ما به شما رشته حسابداری است. نگران یادگیری این مهارت نیز نباشید، چراکه امروزه شرایط برای آموزش حسابداری در منزل فراهم شده است و شما می توانید با تهیه دوره های آموزشی با این مهارت به طور کامل آشنا شوید. شرکت حسابداری حساب بین نیز مجموعه ای است که مسیر آموزش شما را ساده می کند و پشتیبانی های لازم را انجام می دهد تا بتوانید در این مسیر موفق شوید!

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه‌ها ۰
خرید به قیمت سال قبل
روز:
ساعت:
دقیقه: